Nová politika spoločnosti Wizz Air - minikufor pod sedačku alebo 10 eur za batožinu

Letecká spoločnosť Wizz Air, ktorá patrí v Českej republike medzi päť najväčších leteckých spoločností, výrazne zmení pravidlá pre cestovanie s príručnými batožinami. Ako prvá európska nízkonákladová spoločnosť spoplatní aj batožinu, ktorú si vezmete na palubu.

Od 24. októbra zavedie Wizz Air poplatok 10 eur za každú batožinu väčšiu ako 42 × 32 × 25 cm. Doteraz mohli klienti spoločnosti cestovať na palube lietadiel Wizz Air zadarmo s batožinou o veľkosti 55 × 40 × 20 cm. Batožina sa musí zmestiť pod sedadlo, nebude sa dávať do batožinových priestorov nad sedačkami. Od tohto opatrenia si spoločnosť sľubuje rýchlejší nástup cestujúcich do lietadla.

Wizz Air sa snaží túto, pre mnohých nie príliš radostnú, novinku predstaviť ako veľký bonus. V tlačovej správe firma uviedla, že skúšobná prevádzka s týmto opatrením viedla k tomu, že sa cestujúci na palube cítia lepšie a spoločnosti pomáha dodržiavať presnosť. Firma navyše sľúbila, že kvôli novinke zlacnie plošne o 5 eur všetky letenky.

Nízkonákladový Wizz Air v Českej republike lieta z Prahy a Brna, firma je najväčšou aerolinkou v bývalom bloku RVHP s výnimkou Ruska. Vo flotile 39 airbusov A320.

Publikované: 03.10.2012

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Novinky súťaže akcie