České aerolínie otvoria ďalšiu linku do Ruska, tentoraz do Permu

České aerolínie chystajú na začiatok letnej letovej sezóny 2013 zavedenie pravidelných letov do Permu v Ruskej federácii. Spoločnosť plánuje do Permu vypravovať dva spiatočné spoje týždenne, pričom prvý let z Prahy by mal odštartovať 31. marca 2013. Pre České aerolínie to bude po Moskve, Petrohrade, Jekaterinburgu, Samare, Rostovu na Done, Ufe a Nižnom Novgorode ôsma destinácia a jedenásta pravidelná linka operovaná spoločnosťou v Ruskej federácii.

Z Prahy budú lietadla spoločnosti odlietať každý štvrtok a nedeľu 15 minút pred polnocou, s príletom do Permu na druhý deň ráno o 7:50. Z medzinárodného letiska Bolšoja Savino v Perme potom budú odlietať vždy v pondelok a piatok v 9:05 s príletom na Letisko Václava Havla Praha o 9:30.

Základné informácie o Perme

Perm je hlavné mesto Permského kraja. Leží v najvýchodnejšej oblasti európskej časti Ruskej federácie neďaleko pohoria Ural. Mesto má aj s aglomeráciou viac ako milión obyvateľov. Perm patrí medzi najvýznamnejšie centrá zbrojárskeho, strojárenského, petrochemického a drevárskeho priemyslu. Vyrábajú sa tu okrem iných letecké a raketové motory. V meste funguje desiatka vysokých škôl a niekoľko vojenských akadémií. Permská opera a balet sú považované za najkvalitnejšie v Ruskej federácii.

Publikované: 19.11.2012

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Novinky súťaže akcie