Ryanair začne od júna lietať z Ostravy do Londýna

Letisko Leoša Janáčka (LLJ) v Ostrave sa od júna stane ďalším letiskom, z ktorého bude lietať najväčší nízkonákladový letecký prepravca v Európe, írsky Ryanair. Ten spojí od júna Ostravu s londýnskym letiskom Stansted.

Marketingová manažérka spoločnosti Ryanair Henrike Schmidtová uviedla, že lety na trase do Londýna sú len začiatkom a až časom sa ukáže, čo bude ďalej. Zároveň tiež uviedla, že na linke Ostrava – Londýn sa bude lietať trikrát týždenne, vždy v utorok, štvrtok a sobotu.

Ceny za prvé letenky na tejto linke by sa mali pohybovať medzi 20 až 30 eurami , záujemcovia si ich budú môcť rezervovať už od piatku 8. februára na webových stránkach spoločnosti.

Spoločnosť Ryanair prevádzkuje 1500 liniek denne a lieta zo 180 letísk v 28 krajinách. V súčasnosti používa len letúny typu Boeing 737. V Česku pôsobí ešte aj na brnenskom letisku.

Z ostravského letiska v súčasnosti lietajú pravidelné linky do Prahy a Viedne. Vo februári sa začne letecké spojenie do Tel Avivu, od marca bude opäť obnovená linka do Paríža a v letnej sezóne má byť Ostrava letecky spojená s niekoľkými stredomorskými destináciami.

Publikované: 07.02.2013

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Novinky súťaže akcie