Spoločnosť KLM od apríla zavedie poplatok za odbavenú batožinu

Jednou z výhod, na ktorú lákali zavedení leteckí dopravcovia na nákup ich leteniek, bola bezplatná batožina v cene letenky, ak splnila požadované normy. Od apríla sa však toto pravidlo zmení.

Ako prvá túto novinku zavedie holandská letecká spoločnosť KLM. Poplatok za odbavenú batožinu sa bude pohybovať vo výške 15 až 30 eur. Poplatok bude platiť pre všetky rezervácie, ktoré sa vykonajú po 22. apríli. Podobný poplatok je celkom bežný u nízkonákladových dopravcov, ktorí však obvykle ponúkajú aj nižšie ceny leteniek. Poplatok sa bude týkať všetkých európskych letov.

Platiť za batožinu nemusia klienti, ktorí sú členmi vernostného programu alebo majú najflexibilnejšiu letenku v ekonomickej triede. Bez poplatku môžu letieť aj ľudia, ktorí letia napríklad do Amsterdamu na prípoj na diaľkový let KLM.

Poplatky za batožinu sú vítaným zdrojom príjmov pre nízkonákladové spoločnosti. Spoločnosť KLM zavedenie poplatku vysvetľuje zmenou správania cestujúcich, ktorí už väčšinou na európskych letoch lietajú bez odbavenej batožiny.

Publikované: 14.02.2013

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Novinky súťaže akcie