České aerolínie rozšírili flotilu o prvý diaľkový Airbus A330-300

Diaľkový Airbus A330-300 sa 14. mája 2013 stal súčasťou lietadlového parku spoločnosti ČSA. Lietadlo je prvým diaľkovým Airbusom tejto spoločnosti a bude od júna nasadzované najmä na novú pravidelnú linku do Soulu, ďalej tiež aj do Moskvy, Almaty a Tel Avivu. Do juhokórejskej metropoly bude operovať dvakrát týždenne, s odletmi z Prahy v sobotu a v nedeľu, do Almaty raz za týždeň s odletom v piatok, do Moskvy potom vo štvrtok a v piatok, a do Tel Avivu trikrát týždenne - v utorok, v stredu a vo štvrtok. Od júla potom České aerolínie navýšia počet frekvencií na linke do Soulu na tri týždenne a novo pridajú odlet z Prahy v utorok.

Spoločnosť v budúcnosti plánuje doplnenie flotily o ďalšie stroje Airbus A330. České aerolínie sú prvou leteckou spoločnosťou v Českej republike prevádzkujúcou Airbus tohto typu, ktorý má kapacitu 276 miest, cestovnú rýchlosť 860 km/h a dolet 12 000 km.

České aerolínie tento rok v októbri oslávia 90 rokov od svojho založenia. Tento rok spoločnosť tiež získala strategického partnera, spoločnosť Korean Air, vďaka ktorému sa po troch rokoch opäť vracia k vlastnej prevádzke diaľkových letov. Vďaka tomuto partnerstvu, novej linke Českých aerolínií do Soulu a vzájomnému zladeniu letových poriadkov oboch spoločností, získajú cestujúci z Prahy spojenia až do 20 destinácií vo východnej Ázii nadväzujúce na lety z Prahy. S pohodlným prestupom bez dlhého čakania môžu cestujúci v Soule pokračovať napr. do Tokia, Hongkongu, Šanghaja, Hanoja, Jakarty , Kuala Lumpur alebo do Bangkoku. Všetky destinácie v Ázii sú súčasťou letného letového poriadku spoločnosti ČSA.

Publikované: 14.05.2013

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Novinky súťaže akcie