Letenky Brazília

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Letenky Brazília na Invia

Oficiálny názov Brazílska federatívna republika (República Federativa do Brasil)
Hlavné mesto Brasília
Časový posun - 4 hodiny oproti stredoeurópskemu času na väčšine územia Brazílie
Úradný jazyk Portugalčina, ktorá má trochu odlišnú fonetiku od európskej portugalčiny a v niektorých častiach je obohatená indiánskymi a africkými výrazmi. Ďalej sa používa aj španielčina a angličtina.
Hlavné letisko Rio de Janeiro, Sao Paulo, Fortaleza

Vybrané miesta a letisko - Informácie:

Fortaleza - Rio De Janeiro - Sao Paulo


Brazília
, je federatívna republika, najväčší a najľudnatejší štát Južnej Ameriky, na ktorého území sa rozkladá jeden z najväčších tropických dažďových pralesov na svete. V minulosti to bola najväčšia kolónia Portugalska, a teda sa tu portugalčina stala úradným jazykom. V roku 1500 tu totiž pristál portugalský admirál Pedro Alvares Carbal a od roku 1532 začala portugalská kolonizácia.

Brazília je najväčším a najvýznamnejším štátom celého kontinentu, ktorý má obrovské zásoby nerastného bohatstva. V tejto krajine nájdeme vysoké hory, ktoré dosahujú vyše tritisíc metrov, nížiny či vysočiny. Väčšina územia je pod vplyvom tropického, vlhkého a teplého podnebia, čo sa vyznačuje vysokými teplotami a značnými zrážkami. Brazília je jedinou krajinou v Amerike, kde sa hovorí po portugalsky. Krajina, aj cez svoju veľkú rozlohu, má málo rozvinutú cestnú a železničnú sieť, okrem pobrežia, kde sa vyskytujú aj diaľnice, najvýznamnejšia je letecká a námorná doprava.