Letenky Thajsko

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Letenky Bangkok na Invia

Hlavné letisko Bangkok, Suvarnabhumi Intl a Don Mueang Intl
Priemerná najkratšia doba letu z Prahy 10:00 h
Časový posun časový posun oproti SR je +6 hodín
Úradný jazyk thajčina, čínština


Bangkok, alebo Krung Thep (Mesto anjelov), je hlavným mestom Thajska a hlavným turistickým centrom tejto oblasti, ktoré vzniklo priamo na rieke Chao Phraya. Názov Bangkok označuje pôvodnú osadu, ktorá bola roku 1782 premenovaná na Krung Thep, napriek tomu je pôvodný názov používaný dodnes. Zaujímavosťou je, že pôvodný názov tohto mesta má najdlhší názov na svete, a v preklade znie asi takto: mesto anjelov, večné a nádherné sídlo boha Indry, vznešené mesto, kde je uložených deväť skvostných drahokamov, kráľovské mesto s mnohými veľkolepými palácmi a stavbami , večné mesto, kde sídlia bohovia a má tu svoj domov boh Krišna, mesto stvorené bohom Višnuom.

Bangkok je mesto, kde nájdeme drahé, luxusné domy a rezidencie, ale aj typické trhovisko, rušnú dopravu a krásne buddhistické chrámy. Medzi miesta, ktoré by sme nemali po našom prílete zabudnúť navštíviť je bezpochyby staré kráľovské mesto, palác Vimammk, chrám ležiaceho Buddhu či Sanam Luang.

Pokiaľ sa rozhodnete do tohto mesta zaletieť, vhodnou dobou pre návštevu je obdobie chladu a sucha, ktoré panuje od novembra do apríla.