Letenky Turecko

Výhodné parkovanie pri letisku Bratislava

Využite lacné parkovisko neďaleko bratislavského letiska M.R.Štefánika. Čím skôr objednáte, tým menej platíte.

Letenky Istanbul na Invia

Hlavné letisko Ataturk
Priemerná najkratšia doba letu z Prahy 02:30 h
Časový posun + 1hodina
Úradný jazyk Oficiálnym jazykom je turečtina, použiť môžete aj angličtinu a nemčinu


Istanbul je najväčším tureckým mestom, ktoré sa rozkladá na dvoch kontinentoch, dôležitou obchodnou križovatkou a bránou orientu. V minulosti bol nazývaný Byzantion, Konštantinopol alebo Carihrad. V európskej časti mesta sa nachádzajú významné pamiatky a pôvodné historické centrum. Oba kontinenty rozdeľuje a zároveň spojuje Bosporskej úžina, ktorá je dopravne veľmi využívaná a sčíta 31, 5 km. Každé historické obdobie zanechalo v Istanbule množstvo pamiatok, ako je napríklad Modrá mešita, ktorá patrí k najznámejším symbolom Istanbulu. K mešite prilieha aj Múzeum kobercov a kelimy.

K ďalším podivuhodným pamiatkam patrí Konštantínov stĺp, čo je najstaršie stavebné dielo v Istanbule, ktoré vzniklo v roku 330 pri príležitosti povýšenia Byzantionu na hlavné mesto rímskej ríše. Nezabudnuteľnou stavbou je aj napr Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Dolmabahce, Tulipánová mešita.

Tak prečo si nekúpiť letenku a nespraviť si voľný víkend pre poznanie tohto veľkomesta, kde môžeme navštíviť známe pamiatky, posedieť si v nejakej reštaurácii, ochutnať miestne špeciality či zájsť na veľký bazár.